fot. twitter.com/jwojc

Polski kandydat na komisarza ds. rolnictwa szansą na zwiększenie dopłat dla rolników

Szansą na zwiększenie dopłat dla polskich rolników ma być większy wpływ Polski na wspólną politykę rolną. Wszystko dzięki kandydaturze Janusza Wojciechowskiego na komisarza ds. rolnictwa.

 

Rolnictwo to ważna gałąź unijnej polityki, gdyż znaczna ilość środków Unii Europejskiej przeznaczana jest właśnie na ten cel. Dlatego, gdyby komisarzem ds. rolnictwa został polski kandydat, będzie to duże wyróżnienie naszego kraju.

– W ramach podziału tek w KE został Polsce wskazany i przydzielony komisarz ds. rolnictwa. To nas bardzo cieszy, bo europejska wspólna polityka rolna jest czymś, w czym Polska aktywnie uczestniczy – mówił wicepremier Jacek Sasin.

Początkowo teka komisarza miała przypaść szefowi gabinetu prezydenta Krzysztofowi Szczerskiemu. Ostatecznie kandydatem z ramienia Polski, już oficjalnie, jest Janusz Wojciechowski. Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek listę kandydatów.

– Kandydat Janusz Wojciechowski jest bardzo dobrze przygotowany. Znam Janusza i absolutnie w superlatywach mogę powiedzieć o jego kompetencjach – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się informacje o toczącym się dochodzeniu wobec dwóch europosłów. Chodzi o błędy w rozliczeniach służbowych. W tym kontekście wymieniane jest nazwisko Janusza Wojciechowskiego. Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych potwierdził te doniesienia.

– OLAF jest niezależny. Będziemy szanować tę niezależność i zasadę domniemania niewinności – zaznaczyła Mina Andreewa, rzecznik Komisji Europejskiej.

Jak mówi sam Janusz Wojciechowski, chodzi o omyłki pisarskie i rachunkowe, takie jak nieprawidłowe wpisanie numeru rejestracyjnego samochodu. Dochodzenie w tej sprawie powinno niebawem się zakończyć, ale nic nie wskazuje na to, by kandydatura Wojciechowskiego byłą zagrożona.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl