Polska pod wpływem wyżu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje rozległy wyż z centrum nad Bałkanami, jedynie częściowo Skandynawia znajduje się w zasięgu układu niskiego ciśnienia. Polska pozostaje pod wpływem wspomnianego wyżu w polarno-morskiej masie powietrza.

W niedzielę zachmurzenie duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na południowym wschodzie i wschodzie śniegu i śniegu z deszczem. We wschodniej połowie kraju możliwe też przejściowo opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od około -1 st., 0 st. na wschodzie, około 1 st. w centrum do 3 st., 4 st. na zachodzie, nad morzem 5 st., 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Nad morzem wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni.

W stolicy zachmurzenie duże, postępujące od północnego zachodu opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przejściowo również marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl