fot. Paweł Palembas

Polska w ciepłej i wilgotnej masie powietrza

Jak informuje IMGW, Europa północna znajdować się będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Skandynawią. Pozostały obszar kontynentu obejmować będą niże. Polska znajdować się będzie w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, przed południem w wielu miejscach rozpogodzenia. Od godzin południowych przelotne opady deszczu i burze, gdzieniegdzie z gradem. Prognozowana wysokość opadu do 20 mm, a na południu do 25 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. do 27 st., w dolinach górskich od 22 st. do 24 st., nad samym morzem od 18 st. do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, przelotne opady deszczu, miejscami burze. Możliwe burze z gradem. Nad ranem liczne rozpogodzenia, miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 st. do 16 st. Wiatr słaby wschodni i południowo-wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

W niedzielę początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane. Od godzin południowych zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze, gdzieniegdzie z gradem. Prognozowana wysokość opadu do 20 mm, a na Śląsku i w Małopolsce do 30 mm. Temperatura maksymalna od 26 st. do 30 st., w dolinach górskich i na krańcach północnych od 22 st. do 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodnich i południowo-wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie w sobotę początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami wzrastające do dużego i wtedy możliwe przelotne opady deszczu lub burza. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burzy porywisty, wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, jedynie początkowo możliwe duże i wtedy

zanikające przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, wschodni. W czasie burzy wiatr porywisty. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj