fot. PAP/EPA

Polska sprzeciwia się nielegalnej migracji

Polska przekazała Komisji Europejskiej uchwałę rządu w sprawie kryzysu migracyjnego na Lampedusie oraz nielegalnej imigracji. Tymczasem na tę niewielką włoską wyspę stale płyną łodzie w nielegalnymi migrantami.

Na Lampedusę płyną kolejne łodzie z imigrantami. We wtorek na włoską wyspę dotarło 900 osób, a w nocy kolejne 170. Przybysze przewożeni są do punktów recepcyjnych, a stamtąd dalej są transportowani na stały ląd.

Rozmieszczenie imigrantów w całych Włoszech budzi protesty władz lokalnych. W każdym regionie ma powstać ośrodek, w którym przybysze będą oczekiwać na deportację do swoich krajów.

Premier Giorgia Meloni zapewniła, że rząd podejmuje wysiłki, aby opanować sytuacje, ale przyznała, że Włochy same nie poradzą sobie z tak dużym napływem imigrantów.

– Nie pozwolę, aby Włochy stały się europejskim obozem dla uchodźców. Nawet gdyby w rządzie byli ludzie z proimigracyjną wizją, tak jak poprzednie rządy, problem we Włoszech nie ustanie – mówiła Giorgia Meloni.

Premier Włoch postuluje skuteczną obronę granic zewnętrznych Unii Europejskiej i walkę z przemytnikami.

Rozwiązaniem problemu nie jest relokacja imigrantów – podkreśliła włoska premier.

– Jedynym sposobem jest wypowiedzenie wojny handlarzom ludźmi. Należy tego dokonać przy pełnym wsparciu systemu wielostronnego i przy woli wszystkich narodów, które nie zgadzają się na szantaż ze strony organizacji przestępczych – zaakcentowała szef włoskiego rządu.

Włoski rząd popiera sprzeciw Polski w sprawie postulowanej przez Komisje Europejską przymusowej relokacji. Giorgia Meloni broniła też wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego na temat uchwały rządu w sprawie nielegalnej imigracji.

– „Dlaczego musimy to zrobić? Bo szefowa KE Ursula von der Leyen po wizycie na włoskiej wyspie Lampedusa ogłosiła kolejny fatalny plan dla Europy. Za nic europejscy biurokraci mają bezpieczeństwo obywateli naszego kontynentu, a więc również bezpieczeństwo polskich rodzin, kobiet i dzieci – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

https://x.com/pisorgpl/status/1703997352388759865?s=20

Słowa premiera Mateusza Morawieckiego skrytykowała część światowych mediów. Rząd we wtorkowej uchwale ocenił 10 punktowy plan Ursuli von der Leyen w sprawie kryzysu na Lampedusie jako nieskuteczny.

– To jest powrót do relokacji, który przecież ma oznaczać nic innego jak tylko sytuację, w której przymusowo będzie się do Polski zwozić tych, którzy dzisiaj są na Lampedusie – podsumował wicepremier Jarosław Kaczyński.

Tymczasem polski ambasador przy Unii Europejskiej, Andrzej Sadoś, w imieniu rządu polskiego wezwał Komisję Europejską do podjęcia działań, które faktycznie ograniczą nielegalną imigrację.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl