fot. Justyna Strąg

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami na południowym zachodzie

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Tylko wschodnie krańce kontynentu znajdą się pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji.

Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkami nad Europą Zachodnią i Centralną; z południa na północ kraju przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny. Będziemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Niewielki spadek ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie bez zmian.

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami na południowym zachodzie. Miejscami słabe opady deszczu. Rano miejscami zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 7 st. na wybrzeżu do 13 st. na południu. Wiatr umiarkowany, nad morzem i w rejonach podgórskich okresami dość silny, w zachodniej połowie kraju porywisty, południowo-wschodni i wschodni. Na wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim wiatr w porywach do 55 km/h, w Beskidach do 60 km/h, w Tatrach do 70 km/h i wysoko w Sudetach do 120 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami na zachodzie oraz początkowo na północnym wschodzie duże. Miejscami na krańcach zachodnich, południowych i północno-wschodnich słabe opady deszczu. Lokalnie na północnym wschodzie i Pomorzu Wschodnim mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 5 st. na Pomorzu Wschodnim i Suwalszczyźnie do 9 st. na Rzeszowszczyźnie; na Podhalu około 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami nad morzem i w rejonach podgórskich dość silny, południowo-wschodni. Nad morzem wiatr w porywach do 60 km/h, w Bieszczadach i na Podhalu do 70 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 75 km/h, w Beskidach do 90 km/h, w Tatrach do 100 km/h i wysoko w Sudetach do 130 km/h.

PAP

drukuj