fot. Radio Maryja

Słoneczna jesień w całej Polsce

Jak informuje IMGW, nad Europą północną i wschodnią dominują rozległe niże z frontami atmosferycznymi znad północy kontynentu. Południe Europy znajduje się w zasięgu słabych wyżów.

Wschód Polski pozostaje jeszcze w strefie odsuwającego się na wschód pofalowanego frontu atmosferycznego. Nad pozostałym obszarem kraju, od południowego zachodu, rozbudowuje się słaby klin wyżowy. Za frontem napływa powietrze polarne morskie.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami na północnym zachodzie, a popołudniu także na południowym wschodzie duże. Również początkowo w rejonie mgieł, rano ograniczających widzialność do 100 m, zachmurzenie duże lub całkowite, zwłaszcza na południowym wschodzie. Po południu na Podkarpaciu miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C na Suwalszczyźnie, około 16 st. w centrum, do 19 st. na Dolnym Śląsku; w obszarach podgórskich Karpat od 12 st. do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich Sudetów miejscami porywisty, południowy i południowo-wschodni, na Podkarpaciu i w Małopolsce także wschodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 55 km/h.

PAP

drukuj