fot. PAP/Darek Delmanowicz

Podlaskie: Straż Graniczna zlikwidowała magazyn papierosów z przemytu

100 tys. zł są warte papierosy bez znaków akcyzy, które odkryli funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej u jednego z mieszkańców okolic Białegostoku. Mężczyzna wpadł, bo niósł dwie duże paczki z kontrabandą i wzbudził zainteresowanie patrolu Straży Granicznej.

Jak poinformowała we wtorek rzecznik POSG mjr Katarzyna Zdanowicz, patrol z placówki w Kuźnicy postanowił – niedaleko przejazdu kolejowego w Wasilkowie – wylegitymować mężczyznę, który miał przy sobie dwie spore, zafoliowane paczki. Okazało się, że 52-latek przenosi w sumie ponad 1,5 tys. paczek papierosów bez znaków akcyzy, o wartości rynkowej 24 tys. zł. Kolejne papierosy z przemytu znaleziono w samochodzie tego mężczyzny.

W związku z sytuacją podjęta została decyzja o przeszukaniu w miejscu jego zamieszkania; tu też pogranicznicy odkryli magazyn takiej kontrabandy.

„W wyniku przeprowadzonych działań, w sumie zabezpieczono ponad 7 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, o szacunkowej wartości 100 tys. zł” – dodała mjr Zdanowicz. Mężczyzna usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Towar zabezpieczyli funkcjonariusze z placówki SG w Kuźnicy.

PAP

drukuj