Rządzący atakują prezydenta Karola Nawrockiego za to, że stanął na straży prawa w sporze o sędziów Trybunału Konstytucyjnego

Kancelaria Sejmu uderza w prezydenta po tym, jak nie odebrał ślubowania od wszystkich wybranych przez większość sejmową sędziów do Trybunału Konstytucyjnego. W piątek pojawiło się oświadczenie w tej sprawie. Kancelaria Sejmu utrzymuje w nim, że izba ,skutecznie wybrała sześcioro sędziów, a Karol Nawrocki nie odbierając ślubowania od części z nich, nadużywa władzy.

Rośnie liczba chętnych do pracy w policji

Poziom wakatów w policji spadł poniżej 9 proc., a liczba chętnych do służby rośnie – informują Komenda Główna Policji i MSWiA. Według danych na 1 marca zatrudnienie w policji wynosiło ponad 101 tys. funkcjonariuszy, a liczba wakatów ponad 9,5 tys. Daje to wakaty na poziomie 8,7 proc. w całej formacji.

Wicemarszałek Sejmu z KO wydała oświadczenie w sprawie afery pedofilsko-zoofilskiej w Kłodzku. Przekonuje, że nie utrzymywała prywatnych kontaktów z Kamilą L.    

Wicemarszałek Sejmu, Monika Wielichowska, wydała oświadczenie, w którym podkreśla, że nie utrzymywała prywatnych kontaktów z Kamilą L., skazaną w aferze pedofilsko-zoofilskiej w Kłodzku. Zamieszana w aferę 41-letnia kobieta była członkiem partii Donalda Tuska. Oskarżona już po usłyszeniu zarzutów miała działać w ugrupowaniu i współpracować z Moniką Wielichowska.