fot. PAP/Tytus Żmijewski

M. Małecki o ewentualnym przejęciu Energi przez PKN Orlen: To kolejny etap budowania silnego, zintegrowanego koncernu wokół naszego czempiona

To jest kolejny etap budowania silnego, zintegrowanego koncernu wokół naszego czempiona PKN Orlen. To korzystne dla Polski, jeżeli będziemy mieli większy, silniejszy koncern działający w obszarze energetyki. Orlen poszerzy, poprzez akwizycję spółki Energa, swoją działalność o elektroenergetykę i to zwiększa możliwości Orlenu zarówno na arenie krajowej, ale także międzynarodowej – powiedział wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

PKN Orlen złożył do Komisji Europejskiej wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad Energą. Dokument inicjuje formalne postepowanie. We wniosku płocki koncern opisał m.in. działalność stron na określonych rynkach oraz argumenty przemawiające za integracją.

To jest kolejny etap budowania silnego, zintegrowanego koncernu wokół naszego czempiona PKN Orlen. Korzystne dla Polski będzie, jeżeli będziemy mieli większy, silniejszy koncern działający w obszarze energetyki. Orlen poszerzy, poprzez akwizycję spółki Energa, swoją działalność o elektroenergetykę i to zwiększa możliwości Orlenu zarówno na arenie krajowej, ale także międzynarodowej. Takie integracje, akwizycje w innych krajach europejskich odbywały się w poprzednich latach. Dzisiaj Orlen idzie taką drogą – wskazał

PKN Orlen zapowiedział, że przejmie sto procent akcji Energi pod koniec ubiegłego roku. Koncern ogłosił wówczas wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji wyemitowanych przez spółkę. Ich cena została określona na 7 zł za sztukę.

RIRM

drukuj