fot. PAP/Waldemar Deska

J. Kaczyński: W wyborach będziemy odpowiadać m.in. na pytanie o podtrzymanie tradycji, wartości i fundamentów naszego życia społecznego

W wyborach 13 października będziemy odpowiadać m.in. na pytanie o podtrzymanie tradycji, wartości i fundamentów naszego życia społecznego – przekonywał w Częstochowie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Lider Zjednoczonej Prawicy wskazywał że w Polsce obecnie atakowanych jest wiele wartości i „oczywistości” naszego życia, jak choćby kwestia „podziału ludzi na kobiety i mężczyzn”. Zwracał uwagę, że jeśli nie potrafimy się temu oprzeć, to będziemy mieli tutaj kryzys, który obejmie wszystkie dziedziny życia.

13 października także w tej, niezwykle ważnej i fundamentalnej, chociaż nie zawsze do końca rozumianej, sprawie będziemy podejmowali decyzję „tak” lub „nie”; „za” lub „przeciw”; „plus” lub „minus”. „Polska plus” to znaczy m.in. podtrzymanie naszej tradycji, podtrzymanie tego dziedzictwa, podtrzymanie tego fundamentu naszego życia społecznego, podtrzymanie rodziny, nie uleganie temu szaleństwu, które jest nam narzucane – zaznaczył prezes PiS.

Jarosław Kaczyński wezwał jednocześnie, aby w dniu wyborów powiedzieć „tak” kontynuacji „tego wszystkiego, co pozwoliło nam trwać jako naród i co może nam pozwolić budować naprawdę piękną przyszłość”.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą na 4-letnią kadencję 460 posłów oraz 100 senatorów.

 

RIRM

drukuj