fot. twitter.com

Dziękczynienie za sezon motocyklowy w Gietrzwałdzie

W niedzielę do Gietrzwałdu na VI Jesienny Zlot tradycyjnie zjechali polscy motocykliści, którzy tym wydarzeniem zakończyli tegoroczny sezon rajdowy. 

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. Jak co roku impreza stała się okazją do tego, aby podziękować za cały sezon.

– Za nami fantastyczne zakończenie sezonu. Pan Bóg pobłogosławił piękną pogodą i przyjechało mnóstwo motocyklistów. Mogliśmy podziękować Matce Bożej za to, że przytula nas do serca, że towarzyszy nam na każdym kilometrze i pilnuje naszego bezpieczeństwa – mówiła Katarzyna Wróblewska, wiceprezes zarządu Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

W ramach zlotu w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie odbył się panel dyskusyjny. Tematem debaty był Rajd Katyński. Spotkaniu towarzyszył koncert i wspólne ognisko. Wszystko zwieńczyła dziękczynna Msza święta.

– Tak dobiega końca sezon motocyklowy. Tak dobiega końca ten czas, kiedy mieliśmy radość przemierzania szlaków, dróg i bezdroży naszej przepięknej Ojczyzny – akcentował ks. Marek Kiedrowicz, kapelan Stowarzyszenia Rajd Katyński.

Każdy jesienny zlot jest okazją do tego, aby uczcić pamięć tych, którzy wpisali się w historię Stowarzyszenia, w historię rajdów.

– Jesteśmy tu, co roku, ponieważ jesteśmy blisko świętej pamięci Wiktora Węgrzyna, który zakładał i rozpoczęcie sezonu motocyklowego i jego zakończenie. Kontynuujemy tą piękną tradycję – podkreślał jeden z uczestników VI Jesiennego Zlotu.

Rajdy organizowane przez Stowarzyszenie Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego stały się inspiracją do organizowania kolejnych rajdów historycznych, które każdego roku zrzeszają coraz większą liczbę uczestników.

TV Trwam News/RIRM

drukuj