fot. flickr.com

Deszcz majowy nad całym krajem

Jak podaje IMGW, Europa zachodnia i północna znajdować się będzie w zasięgu klina wyżowego z centrum nad Grenlandią, natomiast Europa południowa, wschodnia i centralna będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad wschodnią Rosją oraz Ukrainą.

Stopniowo z północy na południe Polski przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny związany z niżem znad Białorusi. Od północy kraju nad Polskę napłynie chłodniejsze powietrze polarne, morskie. Prognozuje się wahania ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie powoli rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 st., 9 st. na północnym zachodzie, 9 st., 12 st. w centrum do 15 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie okresami porywisty, północny i północno-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. W Wielkopolsce miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu i krupy śnieżnej. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 1 st. do 3 st., lokalnie na północy i zachodzie od -1 st. do 1 st. z przygruntowymi przymrozkami do -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północny i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj