fot. cbsp.policja.pl

CBŚP zlikwidowało fabrykę papierosów w woj. łódzkim

Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało dziś o rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej nielegalnie produkującej papierosy. Na terenie woj. łódzkiego zatrzymano 7 osób i przejęto 1,8 mln sztuk papierosów.

Nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP przekazała dziś, że nad zatrzymaniem podejrzanych „od dłuższego czasu pracowali funkcjonariusze z zarządu biura w Gdańsku i Łodzi”.

„Zebrane przez funkcjonariuszy informacje doprowadziły śledczych do woj. łódzkiego, gdzie na terenie wynajmowanej prywatnej posesji znajdowała się nielegalna fabryka papierosów” – podała rzecznik CBŚP.

Na miejscu zatrzymano siedem osób, w tym dwóch Polaków i pięciu obywateli Białorusi. Podejrzani mają od 32 do 60 lat. Na terenie obiektu ujawniono krajankę tytoniową, ponad 1,8 mln sztuk gotowych papierosów i maszyny do ich produkcji.

Z ustaleń CBŚP wynika, że w fabryce od momentu jej powstania mogło zostać wyprodukowanych kilkadziesiąt milionów sztuk papierosów.

„Zabezpieczone w trakcie przeszukania wyroby akcyzowe, w postaci krajanki tytoniowej i papierosów, naraziłyby Skarb Państwa na straty wynoszące ponad 2 mln zł” – podała nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie przedstawiono im zarzuty „udziału w zorganizowanej grupie przestępczej” oraz „popełnienia przestępstw karno-skarbowych”. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

PAP

drukuj