fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA: Sprawa b. ministra transportu Sławomira N. jest rozwojowa

Śledczy prowadzący sprawę byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska nie wykluczają, że działania Sławomira N. miały polityczny parasol. Jak mówi Centralne Biuro Antykorupcyjne, sprawa byłego ministra jest rozwojowa.

Sławomir N. został zatrzymany w lipcu przez CBA. Jest podejrzany o korupcję i kierowanie grupą przestępczą. Prowadzone śledztwo jest rozwojowe – mówi rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn.

– Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w ostatnich dniach trzy osoby, które są podejrzewane o wręczanie korzyści majątkowych Sławomirowi N. Te osoby zostały już doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty – wyjaśnia Stanisław Żaryn.

Zarzuty dotyczą korupcji w formie płatnej protekcji i powoływaniu się na wpływy. Żaden z zatrzymanych nie przyznał się do winy. Były wiceprezes PGE i następnie Energi Wojciech T. został tymczasowo aresztowany. Sąd nie zgodził się z kolei na aresztowanie byłego prezesa PKN Orlen Dariusza K. CBA nie wyklucza istnienia układu politycznego umożliwiającego korupcję za rządów Donalda Tuska.

– W tej chwili żadne hipotezy nie są wykluczane. Brane są pod uwagę różne scenariusze związane z funkcjonowaniem Sławomira N. – informuje Stanisław Żaryn.


Status podejrzanego w sprawie Sławomira N. ma już sześć osób. Jak podaje prokuratura, czterech z nich zastało tymczasowo aresztowanych. Śledczy zabezpieczyli też majątek na łączną kwotę ponad 7,5 miliona złotych.

TV Trwam News

drukuj