CBA prześladuje samorządowca z PiS?

Wójt Pcimia Daniel Obajtek z PiSu jest szykanowany, nieustannymi  kontrolami w urzędzie gminy. Zaczęło się od kampanii wyborczej w 2010 r., w której uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Od tamtego czasu w urzędzie przeprowadzono już 16 kontroli. Dodatkowo wójt został zatrzymany przez CBA, które oskarżyła go o przyjęcie korzyści materialnej w wys. 50 tys. zł.  

– Przychodzi policja skarbowa, kontroluje i nie stawia żadnego zarzutu. Dwa dni później przychodzi Centralne Biuro Antykorupcyjne i kontroluje coś z 2002 roku, z czasu kiedy byłem radnym. Jeżeli tak, to mam pytanie – kiedy cofną się do okresu kiedy się urodziłem? – pyta wójt Obajtek.

Wynikiem działań CBA i 48 godzinnego aresztu wójta jest nawrót choroby – zespołu Touretta. Bulwersuje to, że posiedzenie zwalniające go z aresztu odbyło się w szpitalu. To jest właśnie Polska pod rządami Donalda Tuska; to są działania polityczne – podkreślił Jarosław Kaczyński.

– To jest prześladowanie człowieka, który politycznie szkodzi rządzącym. Być może chodziło o jakieś zrównoważenie sprawy z woj. podkarpackiego. Ale powtarzam – stan zdrowia pana wójta był taki, że domagać się aresztowania w takim wypadku można w stosunku do mordercy, kogoś kto jest ważną osobą w groźnej zorganizowanej grupie przestępczej, jakiegoś wielkiego aferzysty. A tutaj mieliśmy do czynienia z zarzutem stosunkowo drobnym. Przy czym mówiono wyraźnie – jeżeli pan się przyzna, to zostanie pan zwolniony  – dodaje prezes Kaczyński .

Beata Szydło, wiceprezes PiS, mówi że Daniel Obajtek jest człowiekiem, który realizuje program PiS i jasno mówi o tym, jak rząd traktuje samorządy.

– Rząd doprowadza do tego, że na samorządy przerzucane są kolejne zadania bez przekazywania pieniędzy. Mówi głośno o tym, że rząd nie respektuje postanowień, które dotyczą samorządu. To jest rząd, który nie zajmuje się sprawami zwykłych ludzi – podkreśla poseł Beata Szydło.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl