fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało osiem osób podejrzewanych o oszustwa podatkowe

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób podejrzewanych o oszustwa podatkowe przy wykorzystaniu funduszu inwestycyjnego – dowiedziała się PAP. Wśród zatrzymanych jest dwóch przedstawicieli kancelarii podatkowej i trzy osoby powiązane z funduszem inwestycyjnym.

Trzy pozostałe osoby to przedsiębiorcy z Piotrkowa Trybunalskiego – wynika z informacji PAP. Szkody w mieniu Skarbu Państwa szacowane są na co najmniej 1 mln zł.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie z PAP we wtorek, że zatrzymań dokonali funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA wraz pracownikami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

„Prowadzone są przeszukania w kilkunastu miejscach w Warszawie, w tym w jednej ze stołecznych kancelarii podatkowych” – powiedział Temistokles Brodowski.

„Jest to nowe śledztwo prowadzone przez CBA i pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Badane są kolejne wątki i niewykluczone kolejne działania wobec innych osób” – dodał Temistokles Brodowski.

Według śledczych przedsiębiorcy dla uniknięcia opodatkowania wykorzystywali fundusz inwestycyjny, współpracując z kancelarią podatkową. Agenci CBA prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanych na dużą skalę oszustw podatkowych, poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz nieujawniania informacji organom podatkowym.

Temistokles Brodowski Zaznaczył, że zatrzymane przez CBA osoby zostaną przewiezione do Prokuratury Krajowej w Gdańsku, gdzie mają usłyszeć zarzuty.

PAP/RIRM

drukuj