fot. Radio Maryja

Atak polityków PO na Dyrektora Radia Maryja

Trwa kampania Platformy Obywatelskiej oczerniająca Ojca Tadeusza Rydzyka CSsR. Wizerunek dyrektora Radia Maryja politycy tej partii umieścili na ruchomym bilbordzie, z kłamliwymi stwierdzeniami jakoby o. Tadeusz Rydzyk CSsR dostał od obecnej władzy 94 miliony złotych.

To kolejna odsłona akcji PO, w ramach której w całej Polsce prezentowane są ruchome billboardy z wizerunkiem kilkudziesięciu polityków PiS-u oraz informacją o wysokości nagród, jakie mieli otrzymać. Na jednym z banerów widnieje zdjęcie o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Politycy insynuują, jakoby dyrektor katolickiej rozgłośni miał wziąć 94 mln zł. państwowych dotacji.

Pytany o to szef największej partii opozycyjnej Grzegorz Schetyna nie potrafił powiedzieć, skąd Platformie wyszły takie wyliczenia.

– To jest całość dotacji, którą otrzymał Ojciec Dyrektor, ale chyba tutaj państwo wiecie lepiej jakie to są dotacje. Sprawdzali to fachowcy, ja nie pisałem tych liczb, ale biorę za to jako szef partii, która to organizowała pełną odpowiedzialność. 94 mln rozumiem to są wszystkie dotacje, które otrzymał od czasów powołania rządu Beaty Szydło – mówił Grzegorz Schetyna odpowiadając na pytanie reportera TV Trwam.

To kłamstwo i manipulacja. Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR nie otrzymał ani złotówki dotacji – i o tym powinni wiedzieć politycy PO zauważa dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz-Mańk.

– Każdy polityk wie o tym, że zakonnik nie ma nic. Ksiądz, który jest zakonnikiem nie ma nic. Wszystko co ma należy do zakonu. Ojciec Dyrektor nie pobiera żadnego wynagrodzenia, jest tylko fundatorem Fundacji. Jest założycielem szkoły, nie odbiera żadnej dywidendy – podkreśla Lidia Kochanowicz-Mańk.

Fundacja Lux Veritatis oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej podobnie jak inne fundacje i uczelnie działające w Polsce mają prawo ubiegać się o środki publiczne. Związana z Radiem Maryja fundacja i uczelnia startowały w różnych konkurach. Po przedstawieniu odpowiednich projektów podmioty te otrzymywały środki publiczne.

PO przedstawiając taki bilbord de facto dyskryminuje podmioty katolickie w ubieganiu się o wsparcie ze środków publicznych zauważa wojewoda lubelski prof. Przemysław Czarnek.

– Dzisiejsze ataki na Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka są tylko potwierdzeniem tego, że żeby nie zdradzić w stu procentach, choć wydaje się, że wszystko już jest odsłonięte, swojego nikczemnego działania, pod adresem wolnych niezależnych polskich mediów, to dzisiaj wymyślają tego typu historyjki, jak banery z wizerunkiem Ojca Dyrektora – wskazuje prof. Przemysław Czarnek.

Warto również zauważyć, że wizerunek duchownego, jako jedynego kapłana został przedstawiony na równi z politykami.

– Dla nich już nie wystarczy, że powiedzą, że Ojciec Dyrektor, to jest biznesmen. To już jest za mało. Teraz trzeba powiedzieć Ojciec Dyrektor – polityk. Tak się dzieje, bo widać, że to, co oni robią nie ma wpływu na ludzi, że ludzie jednak myślą. Oni jednak dalej teraz szukają innej drogi do dyskryminacji człowieka – podkreśla dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis.

Platformie Obywatelskiej najprawdopodobniej chodzi o zlikwidowanie Radia Maryja i TV Trwam – dodaje przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II Andrzej Jaworski,

– Zgodnie z zasadą najpierw wyeliminujemy Ojca Dyrektora jako założyciela, jako autorytet, a później zrealizujemy to czego nie udało nam się wcześniej. Jest to początek wojny PO, która będzie wykorzystywała wszystkie swoje możliwości – akcentuje Andrzej Jaworski.

Dlatego sprawą kłamliwych treści przekazywanych przez Polityków Platformy Obywatelskiej powinna zająć się prokuratura – podkreśla adwokat Henryk Lipski.

– Takie działanie powinno znaleźć się w kategorii przestępstw mający charakter poniżenia w opinii publicznej, pomówienia. Prokuratura jak najbardziej powinna tutaj rozpocząć działanie – wskazuje adwokat.

Atak na o. Tadeusza Rydzyka CSsR trwa już od wielu lat, również wtedy, kiedy PO była przy władzy – przypomina prof. Mieczysław Ryba.

– Wtedy też mówiono o „Imperium Rydzyka”, to wtedy mówiono o tzw. maybachach. Wówczas starano się jak gdyby tych różnych ludzi podjudzić w relacji do radia, co oczywiście jest bardzo groźne – mówi historyk.

Platforma najzwyczajniej nie ma nic innego do zaoferowania, jak tylko walkę z wartościami – zauważa poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.

– To jest próba takiego zjednoczenia elementów w społeczeństwie polskim antykatolickich, antycywilizacyjnych. Pokazania, że Platforma Obywatelska jest rzecznikiem walki z Kościołem, walki z wartościami, walki z tym co jest dobre w Polsce – akcentuje parlamentarzysta.

Ataki na Ojca Dyrektora mogą mieć także drugie dno – zaznacza dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz-Mańk.

– To znaczy, że to co robi jest dobre. To znaczy, że to komuś przeszkadza. To znaczy, że idziemy w dobrym kierunku – podkreśla Lidia Kochanowicz-Mańk.

TV Trwam News/RIRM

drukuj