fot. twitter.com

Agenci CBA zatrzymali trzy osoby w śledztwie dotyczącym działania piramidy finansowej 

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby w śledztwie dotyczącym działania piramidy finansowej, w której ponad 2000 osób miało stracić co najmniej 600 mln złotych.

Wcześniej zarzuty w sprawie usłyszało już 30 osób. Grupa w latach 2012-2017 zarządzała na polskim rynku finansowym czterema funduszami inwestycyjnymi.

Certyfikaty funduszy oferowane były za pośrednictwem banków. Pracownicy mieli przekonywać, że produkty są zabezpieczone gwarancjami bankowymi lub są lokatami. O akcji mówi rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

– Kolejna odsłona śledztwa związanego z rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej. Funkcjonariusze CBA z Poznania zatrzymali osoby funkcjonujące w działalności gospodarczej, odpowiedzialne za pranie pieniędzy pochodzących z zamkniętego funduszu inwestycyjnego ośrodków niepublicznych. Działania zorganizowanej grupy przestępczej doprowadziły ponad 2000 osób do strat oszacowanych na co najmniej 600 mln złotych – wyjaśnia Temistokles Brodowski.

Zatrzymane przez CBA osoby usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi. Wcześniej wobec sześciu osób zastosowano areszt tymczasowy.

RIRM

drukuj