Polska Grupa Górnicza zwiększy wydobycie

Polska Grupa Górnicza chce zwiększyć wydobycie. W tym celu zainwestowała w złoża kopalni Rydułtowy. Wydobycie węgla ma ruszyć w połowie przyszłego roku.

Złoża kopalni znajdują się 1150 metrów pod ziemią. W celu rozpoczęcia wydobycia pogłębiono już istniejący szyb. Będzie należał do najgłębszych w Polsce. Zwiększy to efektywność eksploatacji węgla.

Przedstawiciele PGG podkreślają, że jest to jedna z wielu inwestycji koncentrujących się na pozyskiwaniu surowca tam, gdzie to się najbardziej opłaca. Wpływa na to nie tylko koszt wydobycia, ale również bezpieczeństwo pracy i jakość węgla.

Złoża kopalni Rydułtowy są niezwykle perspektywiczne. Ich eksploatacja ma wpłynąć na obniżenie kosztów wydobycia tony węgla nawet o kilkanaście procent.

Planowane otwarcie szybu przesunięto z 2018 roku na połowę 2017. Spółka zapowiada, że dzięki inwestycjom już w przyszłym roku chce przestać generować straty. Kopalnia prowadzi tez inne inwestycje i działania.

W związku z restrukturyzacją polskich kopalni Polska Grupa Górnicza planuje także połączenie kopalni Chwałowice i Jankowice. W Jankowicach ma zwiększyć się tempo prac nad budową poziomu 880 m oraz zostanie zmodernizowany szyb trzeciego ruchu.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj