fot. pixabay.com

Polska domaga się od Komisji Europejskiej środków na pomoc dla uchodźców

Polska będzie apelować do Komisji Europejskiej o przekazanie środków na pomoc dla przybywających uchodźców z Ukrainy.

Uchodźcy z Ukrainy mogą liczyć w Polsce na duże wsparcie od rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, ale także zwykłych obywateli. W naszym kraju nie ma dużych obozów dla uchodźców, dlatego że Polacy przyjmują ich pod swój dach – podkreślał premier Mateusz Morawiecki. Polska, jako że graniczy bezpośrednio z Ukrainą, udziela najwięcej pomocy, a mimo to nadal nie otrzymała wsparcia z Komisji Europejskiej.

– Apelujemy do Komisji Europejskiej, aby – skoro pomogła Turcji przy poprzednim kryzysie z uchodźcami – przekazała również do nas pomoc z budżetu Unii Europejskiej – oznajmił premier.

Na razie pomoc w całości finansowana jest z budżetu Polski – dodał Mateusz Morawiecki. Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych, mówił na posiedzeniu Rady Europejskiej ds. zagranicznych o potrzebie przekazania Polsce funduszy.

– Póki co Komisja Europejska nie wydzieliła jeszcze żadnych konkretnych środków na rzecz Polski, a to przecież nasz kraj niesie na swoich ramionach ogromny ciężar utrzymania ponad 2,5 mln rzeszy uchodźców – podkreślił wicemin. Marcin Przydacz.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do Polski wjechało już ponad 2,5 mln uchodźców z Ukrainy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl