fot. msw.gov.pl

Polscy uciekinierzy z Donbasu proszą o obywatelstwo

Polacy, którzy sami uciekli z ogarniętego wojną Donbasu dziś będą prosić prezydenta o nadanie im obywatelstwa polskiego.

Grupa 50-ciu Polaków, która przyjechała do naszego kraju latem ubiegłego roku, mimo obietnic Ministerstwa Spraw Zagranicznych, nie otrzymała żadnej pomocy od polskich władz.

Dziś jej przedstawiciele złożą przed południem pismo w Kancelarii Prezydenta, w którym proszą o nadanie obywatelstwa.

Michał Dworczyk, prezes Fundacji „Wolność i demokracja”, podkreśla, że rząd zajmuje się tylko grupą Polaków ewakuowanych na początku roku w blasku fleszy. Reszta Polaków z Donbasu jest zadana na siebie.

– Żyją dzięki swojej zaradności, pomocy dobrych ludzi m.in. widzów TV Trwam, którzy pomagali im w pierwszym okresie, a teraz zwracają się do prezydenta, żeby przynajmniej Polska dała im obywatelstwo, by mogli normalnie żyć, urządzić sobie od nowa życie w ojczyźnie – zauważył Michał Dworczyk.

Solidarność z Polakami mieszkającymi na Ukrainie wyrażą jutro przybyli do Warszawy na koncert: „Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę”.

Charytatywny koncert odbędzie się na terenie parafii pw. Najczystszego Serca Maryi w Warszawie Grochowie. Początek o godz. 13.00.

RIRM

drukuj