Położna Agata Rejman Ambasadorem Życia i Rodziny

Położna Agata Rejman ze Szpitala Pro-Familia w Rzeszowie stanęła w obronie życia. Dziś otrzyma tytuł „Ambasadora Życia i Rodziny” przyznawany przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Położna ogłosiła że w szpitalu dokonywane są aborcje eugeniczne. Opowiedziała o swojej traumie związanej z asystowaniem przy zabijaniu dzieci. Rejman dostała od prezesa szpitala Pro-Familia swego rodzaju reprymendę z poleceniem odwołania swoich słów i zapłacenia 50 tys. zł.

Kolejny atak wymierzono w Jacka Kotulę, obrońcę życia z Fundacji Pro – Prawo do Życia, który zaangażował się w mówienie prawdy. Do tej pory obrońcy życia zorganizowali już 10 pikiet przed placówką w obronie położnej.

– Jako powód tego pozwu było podane to, że my mówimy nieprawdę, tzn. mówimy, że szpital zabija chore dzieci. Powiedzieli, że oni nie zabijają chorych dzieci, tylko dokonują aborcji albo terminacji. My więc złożyliśmy teraz pismo i wniosek do sądu, aby przed sądem zeznawali ginekolodzy z tego szpitala, którzy dokonują aborcji. Chcemy, by opowiedzieli w jaki sposób wygląda ta aborcja bez zabijania, bo być może wynaleźli oni jakąś nowoczesną metodę, o której my i sędzia nie wiemy. Generalnie aborcja wiąże się z uśmiercaniem człowieka, więc będzie to taki naprawdę precedensowy proces – mówi Jacek Kotula.

Jacek Kotula dodaje, ze okazją do wręczenia tytułu „Ambasadora Życia i Rodziny” położnej Agacie Rejman będą marsze w obronie życia, które 1 czerwca przejdą ulicami polskich miast.

– Wybierzemy się do niej i wręczymy jej ten dyplom jako wyraz naszego uznania za jej odwagę. Pomimo tego, że we wspomnianym szpitalu pracuje kilkaset osób, ona jako jedyna odważyła się stawić czoło aborcjom i pod imieniem i nazwiskiem powiedzieć, że się na to nie zgadza. Za nią poszły później 42 położne z tego oddziału ginekologicznego. Wszystkie podpisały się pod tym, że nie chcą brać udziału w aborcjach i chcą korzystać z klauzuli sumienia – informuje obrońca życia.

Tytuł „Ambasadora Życia i Rodziny” dotychczas otrzymali ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, ks. bp Stefan Cichy, ordynariusz diecezji legnickiej oraz ks. bp Ignacy Dec, pasterz diecezji świdnickiej.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl