Politycy PiS kontynuują wyjazdowe spotkania z wyborcami

Czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny ruszą dziś na przedwyborcze spotkania z mieszkańcami Polski. Tym razem na mapie znalazły się takie miejscowości jak Świebodzin, Wąbrzeźno czy Tychy. W sumie parlamentarzyści odwiedzą 13 województw.

Spotkania są okazją do zaprezentowania planów na przyszłość. Politycy podsumowują też dotychczasowe działania rządu.

Jak zaznacza poseł Stanisław Piotrowicz, który odwiedzi dziś woj. opolskie, wyjazdy to przede wszystkim wsłuchiwanie się w głos obywateli.

– Informujemy na tych spotkaniach o tym, co już zostało uczynione i o tym, jakie są zamierzenia na najbliższy okres czasu. Oczekujemy również wypowiedzi ze strony Polek i Polaków – jak oceniają dotychczasowe działania rządu, a w szczególności co sądzą o zamierzeniach na przyszłość, a być może mają też inne propozycje pod adresem rządzących – mówi Stanisław Piotrowicz.

 

Marszałek Karczewski mówił dziś podczas spotkania z mieszkańcami Krokowej (woj. pomorskie) m.in. o tym, co już udało się dokonać Prawu i Sprawiedliwości od początku obecnej kadencji oraz o tym, czym zajmuje się obecnie. Przy tej okazji polityk odniósł się m.in. do reformy wymiaru sprawiedliwości.

– Nie ma dnia, kiedy przyjmuję w biurze mieszkańców, żeby nie przyszedł ktoś z problemami właśnie z wymiarem sprawiedliwości. Albo przewlekła procedura trwająca bardzo długo (…), albo sprawy rażąco niesprawiedliwe, rażąco krzywdzące. Dlatego robimy tę reformę i będziemy ją robić – mówił marszałek.

Przedwyborcze spotkania polityków Zjednoczonej Prawicy z mieszkańcami Polski potrwają do końca lipca.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. Wówczas wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

RIRM

drukuj