fot. pl.wikipedia.org

Politycy PiS kontynuują spotkania z wyborcami pod hasłem „Polska jest jedna”

Trwają spotkania polityków Prawa i Sprawiedliwości z Polakami na terenie kraju pod hasłem „Polska jest jedna”. Na dziś zaplanowano spotkania w 26 miastach i miejscowościach.

Czołowi politycy partii rządzącej odwiedzą dziś m.in. Mazowsze, Małopolskę oraz województwo świętokrzyskie.

Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego będzie można spotkać o godz. 16.00 w powiecie parczewskim. Z kolei szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin o godz. 14.00 spotka się z mieszkańcami Łomianek.

Wiceminister kultury Jarosław Sellin zaznacza: „słuchamy Polaków i przedstawiamy swoje propozycje. To bardzo ważne rozmowy”.

– My przede wszystkim mówimy i bilansujemy nasz dorobek, jeśli chodzi o politykę gospodarczą i społeczną, ale też Polacy bardzo się interesują pozycją międzynarodową Polski, polityką zagraniczną czy historyczną. Polaków interesuje jakie są plany polityki historycznej państwa. Jest więc bardzo dużo tematów. To są ciekawe rozmowy. Ludzie są do nich przygotowani, mają konkretne pytania, na które staramy się odpowiadać. Bardzo lubimy tego typu spotkania – mówi Jarosław Sellin.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki odwiedził Wrocław, a wicepremier Beata Szydło była w Skarżysku-Kamiennej.

Spotkania to realizacja zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, która padła podczas kwietniowej konwencji Zjednoczonej Prawicy.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj