fot. flickr.com

Policyjna akcja „Bezpieczna Wielkanoc”

Na drogach trwa policyjna akcja „Bezpieczna Wielkanoc”. Policja apeluje, abyśmy byli uważni i ostrożni, a ten szczególny czas będzie bezpieczny i upłynie nam spokojnie.

Święta Wielkanocne to czas spotkań z rodzinami, a co za tym idzie – wzmożony ruch na drogach. Nad bezpieczeństwem na drodze czuwają wzmożone patrole policji – wskazuje st. sierż. Mateusz Kmiecik, z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

– Policjanci będą kontrolowali trzeźwość kierujących, będą także zwracali uwagę na to, czy wszyscy poruszający się pojazdem korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w sposób prawidłowy – mówi policjant.

Funkcjonariusze będą stanowczo reagować na wszelkie wykroczenia – dodaje.

– Czyli np. nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu, przejeżdżanie przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, czy właśnie przekraczanie dozwolonej prędkości – podkreśla st. sierż. Mateusz Kmiecik.

Przed wyjazdem i w jego trakcie kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych spraw, tj. stan techniczny pojazdu oraz odpowiednie zaplanowanie podróży.

Policja zwraca również uwagę na konieczność robienia sobie przerw w trakcie jazdy, co najmniej co 2-3 godziny. A wszystko to w trosce o nasze bezpieczeństwo.

TV Trwam News/RIRM

drukuj