fot. https://pixabay.com

Policjanci z 26 państw zatrzymali niemal 800 osób podejrzanych m.in. o handel ludźmi

Siły policyjne z 26 krajów zatrzymały we wspólnej akcji na terenie Bałkanów Zachodnich 796 osób podejrzewanych o przemyt migrantów oraz handel ludźmi, bronią i narkotykami – poinformował w piątek Europol. Operacją zarządzano ze stolicy Bośni i Hercegowiny, Sarajewa.

W akcji wzięło udział 31 109 funkcjonariuszy policji, wszczęto ogółem 316 dochodzeń i przejęto 442 sztuki broni.

„Zakres operacji zaplanowano tak, aby był jak najszerszy. Kontrole i przeszukania obejmowały cyberprzestrzeń i świat rzeczywisty” – zaznaczył Europol.

Łącznie przeprowadzono ponad 655 tys. kontroli, w tym około 516 tys. osób, 152 tys. pojazdów, 5 tys. przesyłek i 1 181 miejsc zamieszkania.

W akcji wzięło udział kilkanaście państw członkowskich UE, wszystkie kraje Bałkanów Zachodnich, a także Mołdawia, Turcja i Ukraina. Uczestniczyli w niej też przedstawiciele Komisji Europejskiej, Europolu, Eurojustu, Frontexu i Interpolu.

Przez Bałkany Zachodnie przebiega tzw. szlak bałkański, którym imigranci próbują przedostać się z południa Europy do krajów UE, przeważnie kierując się przez Bośnię i Hercegowinę do Chorwacji, wchodzącej w skład strefy Schengen.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl