Policja wyjaśnia okoliczności ataku na członków klubu sportowego z Izraela

Policja wyjaśnia okoliczności ataku na dwóch pracowników technicznych klubu sportowego Hapoel Petah Tikva z Izraela przez grupę pseudokibiców, do którego doszło w środę wieczorem w hotelu pod Płońskiem (Mazowieckie). Ekipa izraelskiego klubu opuściła już hotel.

Według Israel National News, który powołuje się m.in. na relacje ekipy Hapoel Petah Tikva, incydent miał charakter antysemicki, a atakującymi byli zamaskowani fani klubu Legia Warszawa.

Jak poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka mazowieckiej policji Alicja Śledziona, podczas incydentu dwóch pracowników izraelskiego klubu doznało niegroźnych obrażeń w postaci obtarcia naskórka, a w związku ze sprawą początkowo zatrzymano do wyjaśnienia jedną osobę, która ostatecznie została zwolniona, bo okazało się, że nie miała nic wspólnego z atakiem.

Aktualnie prowadzone są intensywne czynności związane z ustaleniami osób, które dopuściły się ataku. W ustalenia zaangażowany jest policyjny zespół, który zajmuje się pseudokibicami. Mamy zabezpieczony monitoring ze zdarzenia. Trwa identyfikacja – powiedziała Alicja Śledziona.

Jak dodała, w trakcie incydentu miało dojść do kradzieży plecaka należącego do ekipy izraelskiego klubu; ostatecznie został on odnaleziony. W sprawie postępowanie prowadzi policja w Płońsku.

Do ataku doszło na terenie hotelu spa and sport resort w miejscowości Kępa w gminie Sochocin pod Płońskiem. O incydencie powiadomił policję dyrektor hotelu, w którym przebywali izraelscy sportowcy.

Przedstawiciel hotelu odmówił informacji na temat incydentu, powołując się na prowadzone przez policję postępowanie. Zaznaczył przy tym, iż hotel jest w sprawie „stroną pokrzywdzoną”. Dodał jednocześnie, że ekipa Hapoel Petah Tikva, zgodnie z wcześniejszym planem, opuściła w czwartek hotel, gdzie przebywała na zgrupowaniu od 26. lipca.

Incydent opisuje Hapoel Petah Tikva na swym profilu na Facebooku, podając, że do incydentu doszło po opuszczeniu przez policję zabezpieczanego wcześniej terenu, co świadczy o planowanym ataku. Z kolei israelnationalnews.com, informuje, że Izraelskie Ministerstwo Kultury i Sportu współpracuje z władzami w Polsce w celu ustalenia osób odpowiedzialnych za atak i surowego ich ukarania. 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl