fot. flickr.com

Policja w Michigan ujawniła nagrania ze śmiertelnego postrzelenia przez funkcjonariusza czarnoskórego imigranta

Policja w Grand Rapids w stanie Michigan opublikowała w środę kilka nagrań wideo ilustrujących śmiertelne postrzelenie czarnoskórego imigranta. Doszło do tego 4 kwietnia rano, kiedy – jak twierdzą funkcjonariusze – zatrzymano go w trakcie kontroli drogowej.

26-letni Patrick Lyoya pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga został zabity 4 kwietnia rano. Zdaniem ówczesnego komendanta policji Erica Winstroma nastąpiło to po „długiej szamotaninie”.

„Niektórzy członkowie rodziny Lyoyi zaznajomieni z nagraniem i ich tłumacz (…) powiedzieli, że mężczyzna został zabity w »stylu egzekucyjnym«. Jak opisywali, Lyoya leżał twarzą do ziemi, kiedy został postrzelony w tył głowy” – podała NBC.

Na innym nagraniu widać, jak Patrick Lyoya próbuje uciec z miejsca zdarzenia oraz gwałtowną walkę o paralizator.

Żądania ujawnienia nagrań nasilały się i wywołały protesty w Grand Rapids. Nowy szef policji Eric Winstrom udostępnił je dla zapewnienia „ducha przejrzystości”.

Największa organizacja medialna Michigan – MLive Media Group – podała, że Patrick Lyoya z rodziną wyemigrował do USA w 2014 roku. Pozostawił dwoje dzieci w wieku poniżej 2 lat.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl