fot. PAP/Marcin Bielecki

Policja rozpoczęła weekendową akcję „Prędkość”

Wraz z rozpoczynającym się dziś długim weekendem rusza policyjna akcja „Prędkość”. Na drogach należy spodziewać się większej liczby kontroli. Działania funkcjonariuszy skupią się głównie na kierowcach, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości. Policja będzie też kontrolować stan trzeźwości i sprawdzać dokumenty.

Funkcjonariusze będą wykorzystywać m.in. wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości.

Na drogach będzie można też spotkać patrole grupy specjalnej „Speed”. Rzecznik Komendanta Głównego Policji, insp. Mariusz Ciarka, apeluje do kierowców o odpowiedzialną jazdę.

Nadal przekraczanie prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego tak duży nacisk kładziemy na to, aby ujawniać piratów drogowych, którzy przekraczają prędkość. Na polskich drogach i ulicach będzie można zobaczyć zwiększoną liczbę partoli ruchu drogowego. Pamiętajmy, że od dłuższego czasu ujawniamy wykroczenia również za pomocą dronów i innych urządzeń tak, aby było bezpiecznie i aby wyeliminować z ruchu drogowego tych, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników. Stąd apel do kierowców, aby jechali przepisowo i spuścili nogę z gazu, a także pamiętali o tym, że są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za tych, których wiozą oraz innych uczestników ruchu drogowego podkreślił insp. Mariusz Ciarka.

Ze statystyk Policji wynika, że na drogach jest coraz bezpieczniej. Od stycznia do lipca br. odnotowano ok. 19 tys. przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. To spadek o ponad 49. proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl