Policja oddała włoskiemu Kościołowi relikwię krwi Jana Pawła II

Policja w mieście L’Aquila we Włoszech oddała w sobotę przedstawicielom miejscowej diecezji relikwię krwi Jana Pawła II, skradzioną w styczniu z poświęconego mu sanktuarium w górach w Abruzji.

Odnaleziono ją po intensywnych poszukiwaniach. Relikwiarz ze skrawkiem sutanny polskiego papieża z krwią z zamachu z 13 maja 1981 roku ukradło trzech nastolatków z małego niestrzeżonego kościoła w górskiej osadzie San Pietro della Ienca w Abruzji.

Zatrzymani potem przez policję mówili, że chcieli sprzedać ten przedmiot, licząc na to, że jest ze złota i ma dużą wartość materialną. Gdy przekonali się, że jest on z metalu, wyrzucili go na polu niedaleko bazyliki Collemaggio w L’Aquili. Policja najpierw znalazła metalową obudowę, a następnie relikwię, gdy sprawcy wskazali miejsce, w którym ją porzucili.

Po przesłuchaniu pod koniec stycznia zostali zwolnieni z aresztu. Całość policja przekazała na ręce biskupa pomocniczego diecezji Giovanniego D’Ercole. W poszukiwania skradzionej relikwii zaangażowanych było w styczniu kilkudziesięciu policjantów, wśród nich funkcjonariusze z laboratorium kryminalistyki, oraz policyjny pies specjalizujący się w tropieniu śladów krwi.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl