fot. PAP/Andrzej Grygiel

Policja nie traktuje równo wszystkich protestujących? W Kaliszu usunęła z jezdni działaczy pro-life, którzy blokowali mobilny strajk kobiet

Policja dwukrotnie usunęła nas z jezdni, kiedy próbowaliśmy zablokować rozpoczęcie mobilnego strajku kobiet w Kaliszu – powiedział w czwartek Maciej Antczak z grupy „Za życiem”.

Mobilny strajk kobiet w Kaliszu miał rozpocząć się o godz. 17.30. O tej porze zmotoryzowani uczestnicy manifestacji zamierzali ruszyć samochodami z parkingu przy tzw. starym Tesco. Poruszając się wolno ulicami Kalisza chcieli w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. aborcji.

Na starcie drogę protestującym zablokowała ok. 30-osobowa grupa działaczy pro-life i Młodzieży Wszechpolskiej.

„Dowiedzieliśmy się, że celem manifestantów jest zagłuszenie Mszy świętej w kościele św. Józefa poprzez zatrąbienie jej klaksonami. Dla nas jest to niedopuszczalne, bo to jest profanacja naszych wartości” – oświadczył Maciej Antczak z grupy „Za życiem”.

Dodał, że ponadto nie zgadzają się z taką formę protestu „bo nie chcemy, żeby blokowano kaliszanom dojazd z pracy do domu”.

Jednak najważniejszym powodem blokady – jak wyjaśnił Maciej Antczak – jest pokazanie, że każde życie jest ważne.

„Wiele osób nie zauważa tego, że większość tych aborcji eugenicznych dotyczy dzieci z zespołem Downa. Nie może być tak, żeby dzieci były zabijane w majestacie prawa. Każdy człowiek, który ma jakieś wartości, musi bronić tych dzieci. Bardzo często jest tak, że aborcje dokonywane po 20. tygodniu ciąży powodują, że dziecko umiera w męczarniach” – oświadczył Maciej Antczak.

Obecna na miejscu policja usunęła aktywistów na pobocze i umożliwiła przejazd protestującym.

„Oni blokowali wyjazd z parkingu wszystkim samochodom i nie reagowali na wezwania policji do usunięcia się z jezdni” – powiedziała rzecznik prasowa kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Zdaniem Macieja Antczaka policja udowodniła w ten sposób, że nie traktuje równo wszystkich protestujących.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl