Polacy rozpoczynają narodową pielgrzymkę do Rzymu

Rozpoczyna się dziś dziękczynna narodowa pielgrzymka Polaków do Rzymu. W sobotę jej uczestnicy spotkają się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Do Wiecznego Miasta ma przybyć około 7 tys. pielgrzymów ze wszystkich diecezji, 50 biskupów i 260 kapłanów.

Pielgrzymka zorganizowana z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest dziękczynieniem za wizytę papieża Franciszka w Polsce na Światowych Dniach Młodzieży, 1050 lat chrześcijaństwa w naszym kraju oraz za trwający Rok Miłosierdzia.

– Pielgrzymi będą uczestniczyć w Eucharystii w czterech bazylikach patriarchalnych, przejdą przez Bramy Miłosierdzia i spotkają się na audiencji z papieżem Franciszkiem. Wszystkie diecezje włączają się w przygotowanie narodowej pielgrzymki do Rzymu, która jest rewizytą na wizytę Ojca Świętego w naszym kraju – mówi ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Narodową pielgrzymkę rozpocznie dziś Msza św. w papieskiej bazylice Matki Bożej Większej, której przewodniczyć będzie metropolita łódzki ks. abp Marek Jędraszewski.

Natomiast jutro wierni zgromadzą się na Eucharystii w bazylice świętego Jana na Lateranie, którą odprawi ks. abp Wojciech Polak, prymas Polski.

Ostatniego dnia, w niedzielę, pielgrzymi będą uczestniczyć w modlitwie Anioł Pański. Zgromadzą się też w bazylice świętego Piotra na Mszy św., której przewodniczyć będzie ks. kard. Zenon Grocholewski.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl