fot. PAP/Tomasz Gzell

Pojawiają się firmy oferujące pomoc w otrzymaniu bonu turystycznego. J. Emilewicz: To nadużycie. Każdy sam może uzyskać bon

Prezydent podpisał ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Oznacza to, że rodzice dostaną 500 zł na każde dziecko i dodatkowe 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością. Polskie rodziny będą mogły wykorzystać bony aż do marca 2022 roku.

Bon turystyczny to spełnienie przedwyborczej obietnicy prezydenta Andrzeja Dudy.

– Mamy nadzieję, że ten bon turystyczny pomoże polskiej branży turystycznej, a przy okazji ułatwi rodzinom decyzje o wakacyjnym wypoczynku, o wyjeździe dzieci – wskazał szef państwa polskiego.

Bon w wysokości 500 zł będzie wypłacany na każde dziecko w rodzinie. Dzieci z niepełnosprawnościami otrzymają 1000 zł. Aby z niego skorzystać, trzeba będzie założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, zalogować się i następnie go aktywować. ZUS przekaże bon SMS-em lub e-mailem.

– Państwo samodzielnie mogą skorzystać z bonu rejestrując się na PUE ZUS bądź bezpośrednio w oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W ten sposób dostaną Państwo cyfrowa portmonetkę, czyli numer, który jest numerem płatniczym. Za pomocą tego numeru będą mogli Państwo płacić w bazie noclegowej: od agroturystyki po hotele, a także za wydarzenia turystyczne, np. obozy harcerskie, sportowe, rekreacyjne – tłumaczyła wicepremier Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju.

Na rynku pojawiły się jednak firmy oferujące pomoc w otrzymaniu bonu turystycznego. Jadwiga Emilewicz zwróciła uwagę, iż jest to nadużycie, bo każdy sam może uzyskać bon.

– Nieuczciwi operatorzy kontaktują się z Państwem i oferują usługi pośrednictwa w zakresie bonu turystycznego. Chcemy to zdementować: żadnych tego typu usług nie będzie na runku – zaznaczyła wicepremier.

Według szacunków resortu rozwoju z bonu skorzysta ok. 6,5 mln dzieci. Wartość pomocy sięgać będzie 3,5 mld zł.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl