fot. twitter.com/Bon_Turystyczny

ZUS: Tylko do końca marca można płacić Bonami Turystycznymi

Jeszcze tylko końca marca można płacić Bonami Turystycznymi. Warto o tym pamiętać, bo niewykorzystane świadczenia przepadną – ostrzegł Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Bon Turystyczny to jednorazowo 500 zł na każde dziecko lub 1000 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Można nim płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski.

Po aktywacji bonu na PUE ZUS, rodzice otrzymują mailowo kod obsługi płatności. Jest on wymagany przy opłacie za daną usługę. Każda płatność jest też autoryzowana kodem sms.

Regionalny rzecznik ZUS w woj. kujawsko-pomorskim, Krystyna Michałek, wskazała, że aby nie stracić świadczenia, sama aktywacja bonu nie wystarczy.

– Bonem Turystycznym można chociażby zaliczkowo dokonać przedpłaty za wyjazd dziecka na kolonię, obóz czy wycieczkę. Aby nie stracić świadczenia, nie wystarczy samo aktywowanie Bonu, ale trzeba jeszcze nim zapłacić do końca marca. Płatności Bonami Turystycznymi przyjmuje obecnie ponad 28 tysięcy przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, w tym ponad 600 z województwa kujawsko-pomorskiego – powiedziała Krystyna Michałek.

Dotąd transakcje bonami w Polsce wyniosły ponad 2,8 mld zł. Do wykorzystania zostało jeszcze 1,6 mln bonów o wartości ponad 715 tys. zł. Listę podmiotów, które honorują płatności w formie bonów, można znaleźć na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl