fot. Paweł Palembas

Pogodny pierwszy dzień kwietnia w całej Polsce

Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem Europy zalega rozległy wyż z centrum nad Morzem Bałtyckim, jedynie nad Islandią, północną Skandynawią i Półwyspem Iberyjskim pogodę będą kształtowały układy niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie w zasięgu wyżu znad Bałtyku, z północy napłynie powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 6 st. na Podhalu, 7 st. na wschodzie i nad morzem do 12 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na Śląsku okresami porywisty, na wschodzie z kierunków północnych, na zachodzie z kierunków wschodnich.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -5 st. na Podlasiu (przy gruncie -8 st.) do 1 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl