fot. PAP

Pogoda na dziś i jutro  

Jak informuje IMGW, nad Europą dominował będzie niż znad Morza Norweskiego. Polska będzie pod wpływem tego niżu. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie front okluzji. Z południowego zachodu napływać będzie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 984 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, na wybrzeżu miejscami deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0 st., 1 st. na wschodzie do 3 st., 4 st. na zachodzie.

Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru na wybrzeżu do 70 km/h. W górach wiatr dość silny i silny (od 35 km/h do 45 km/h), w porywach do 90 km/h. Miejscami na północy oraz w górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i północy opady śniegu. Na Pomorzu przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. Temperatura minimalna od -4 st. do -1 st., miejscami na wybrzeżu 0 st.

Wiatr umiarkowany i dość silny, w rejonach podgórskich porywy do 60 km/h, na wybrzeżu porywy do 70 km/h. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 35 km/h do 45 km/h), w porywach do 110 km/h, z kierunków południowych. Miejscami na północy oraz w górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek zachmurzenie duże z postępującymi od południowego zachodu większymi przejaśnieniami. Opady śniegu, na wschodzie oraz wybrzeżu miejscami opady śniegu z deszczem.

Temperatura maksymalna od 0 st. do 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 35 km/h do 45 km/h), w porywach do 100 km/h, z kierunków południowych. Miejscami na północy oraz w górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże, w drugiej połowie okresami możliwe większe przejaśnienia. Zanikające opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr umiarkowany, początkowo jeszcze porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.

Temperatura minimalna -3 st. Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu ze śniegiem. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

PAP

drukuj