fot. https://twitter.com/moskwa_anna

Podpisano umowy na dofinansowanie budowy elektrociepłowni w Siechnicach i Zgierzu

PGE Energia Ciepła i  Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich podpisały w piątek z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowy na dofinansowanie budowy elektrociepłowni w Siechnicach i Zgierzu. Łączna kwota finansowania inwestycji wynosi 352 mln zł.

Umowy podpisano w obecności minister klimatu i środowiska Anny Moskwy. Polityk mówiła, że inwestycje w elektrociepłownie w Siechnicach i Zgierzu to jeden z elementów trwającej transformacji energetycznej.

W Polsce 40 proc. społeczeństwa korzysta z ciepłownictwa systemowego, ciągle wysokoemisyjnego (z 70 proc. udziału węgla). Są to dwie kluczowe inwestycje, które przyczynią się do transformacji energetycznej i do zmniejszenia poziomu emisji. Dwie inwestycje realizowane w niezwykle ambitnym harmonogramie, czego serdecznie obu spółkom gratulujemy. NFOŚiGW jest instytucją bardzo aktywnie wspierającą transformację energetyczną w Polsce, również w obszarze ciepłownictwa – zaznaczyła minister.

Dofinansowanie udzielone przez NFOŚiGW dotyczy dwóch projektów ciepłowniczych – Nowej Elektrociepłowni Czechnica w podwrocławskich Siechnicach oraz Elektrociepłowni Zgierz. Oba projekty mają za zadanie odejście od paliwa węglowego w procesie wytwarzania ciepła w lokalizacjach PGE.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl