fot. pixabay.com

Podlaskie: KAS zabezpieczyła papierosy z przemytu warte ponad 10,5 mln zł

Blisko 725 tys. paczek papierosów z przemytu zabezpieczyli funkcjonariusze podlaskiej KAS w ciężarówce na jednej z posesji w powiecie sejneńskim przy granicy z Litwą. Właściciel nieruchomości, który jest podejrzany o udział w przemycie, został tymczasowo aresztowany.

Wartość rynkowa papierosów to ponad 10,5 mln zł, gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby blisko 17 mln zł – poinformował st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Akcja funkcjonariuszy celno-skarbowych z Suwałk została przeprowadzona na posesji, gdzie – według ustaleń KAS – znajdowała się tzw. dziupla, czyli przechowywane były znaczne ilości nielegalnych papierosów. Zabezpieczono tam samochód ciężarowy, w którym – pod warstwą trocin i arkuszami blachy – w kartonach – ukrytych było blisko 725 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Wobec 57-letniego właściciela nieruchomości wszczęte zostało śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sejnach. Po postawieniu zarzutów związanych z przemytem, za co grozi do 10 lat więzienia, na wniosek śledczych sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl