fot. twitter.com/MEN_GOV_PL/

Podlaskie: 147 uczniów otrzymało stypendia premiera i ministra edukacji za wybitne osiągnięcia w nauce

Blisko stu pięćdziesięciu uczniom z województwa podlaskiego przyznano stypendia premiera i ministra edukacji za wybitne osiągnięcia w nauce. Uroczystość odbyła się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.

Uczniowie z najwyższa średnią i szczególnymi osiągnieciami w nauce oraz sporcie otrzymali stypendia ministra edukacji narodowej i premiera.

– W naszym województwie 118 uczniów szkół średnich kończących się maturą takie stypendia otrzymało. Natomiast, jeżeli chodzi o stypendia ministra edukacji narodowej, jest to 29 uczniów – poinformowała podlaski kurator oświaty Beata Pietruszka.

W sumie w całym kraju stypendia ministra edukacji i premiera przyznano grupie tysiąca uczniów.

By otrzymać stypendium nie wystarczą same zdolności, potrzebna jest także praca – mówił minister Dariusz Piontkowski.

– Uważam, że warto takich uczniów doceniać. (…) Na pewno taka nagroda także będzie dodatkową motywacją, by w kolejnych latach także sięgać po kolejne laury. Myślę, że to jest dobry sposób na motywowanie uczniów – nagrody, pochwały, ale i nagroda finansowa także – wskazał minister Dariusz Piontkowski.

Sukcesy naukowe uczniów to także ogromna zasługa nauczycieli – dodał minister.

– Nauczyciele zdają sobie sprawę, że uczniowie, także najzdolniejsi, potrzebują dodatkowego czasu, dodatkowych zajęć czy konsultacji w trakcie przygotowań do olimpiad, konkursów przedmiotowych. I wielu nauczycieli to robi – zauważył minister edukacji narodowej.

Wyróżnieni uczniowie osiągnęli sukcesy w różnych dziedzinach.

– Głównym moim sukcesem w ubiegłym roku szkolnym było wygranie olimpiady prawosławnej wiedzy religijnej oraz udział w debatach oxfordzkich. Na szczeblu wojewódzkim, wraz z moim zespołem, zajęliśmy drugie miejsce – powiedział stypendysta Piotr Artysiewicz z V LO w Białymstoku.

– Na pewno cieszę się, że jest coś takiego, że ktoś nas docenia za naszą pracę – zaznaczył Igor Przybylak z III LO w Suwałkach.

Przyznawane przez premiera i ministra edukacji stypendia wynoszą po 3 tys. złotych.

TV Trwam News

drukuj