fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Podlaska KAS zlikwidowała nielegalny salon gier hazardowych w stołecznym Ursusie

Sześć automatów użytkowano w nielegalnym salonie gier hazardowych, który w Warszawie zlikwidowali funkcjonariusze podlaskiej KAS. Zatrzymane zostały dwie osoby, zabezpieczono gotówkę i dokumentację związaną z tą działalnością.

Jak poinformował oficer prasowy podlaskiej KAS, podkom. Maciej Czarnecki, chodzi o nielegalnie działający salon gier hazardowych w stołecznej dzielnicy Ursus.

„Po wejściu do lokalu wyposażonego w monitoring służący do selekcji klientów, mundurowi z podlaskiej KAS ujawnili sześć nielegalnie działających automatów” – podał Czarnecki.

https://twitter.com/KAS_Bialystok/status/1727582544097354181

Oprócz tych urządzeń do gry, podczas przeszukania zabezpieczono też blisko 74 tys. zł w gotówce, pięć telefonów i dokumentację związaną z prowadzonym biznesem. W lokalu były dwie osoby; 57-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna, kara do trzech lat więzienia, albo obie te kary łącznie. KAS przypomina, że osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się też z karą w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

Służba celno-skarbowa przypomina również, że gry hazardowe w Polsce są koncesjonowane, a ich prowadzenie jest możliwe jedynie w kasynach oraz legalnych salonach gier.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl