fot. PAP/DPA/Sven Hoppe

Podkarpackie: KAS ujawniła na jednej z posesji ponad 1,4 mln sztuk papierosów

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia ujawnili ponad 1,4 mln sztuk papierosów na terenie jednej z posesji w powiecie rzeszowskim – poinformowała w poniedziałek rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, Edyta Chabowska.

Przedstawicielka rzeszowskiej IAS przekazała, że oprócz papierosów zabezpieczono również maszyny do konfekcjonowania wyrobów tytoniowych oraz znaczną gotówkę pochodzącą z nielegalnej działalności.

„W wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych oraz domu mieszkalnego funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego wykryli w sumie ponad 1,4 mln szt. podrobionych papierosów, trzy maszyny służące do pakowania i foliowania wyrobów tytoniowych oraz blisko 110 tys. zł oraz 1,4 tys. euro” – zaznaczyła rzecznik IAS.

Edyta Chabowska podkreśliła, że funkcjonariuszy wspierał w przeszukaniu pies służbowy Bruce wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych.

Jak podała rzeczniczka, gdyby papierosy trafiły do nielegalnego obrotu, budżet państwa straciłby 1,3 mln zł z tytułu podatku akcyzowego.

Do wykrytego towaru przyznał się 43-letni Polak. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Dalsze czynności w sprawie są prowadzone przez funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl