Podkarpackie: Funkcjonariusze KAS zatrzymali nielegalny transport 18 ton odpadów

Funkcjonariusze KAS z Podkarpacia podczas kontroli samochodu ciężarowego odkryli w naczepie pojazdu 18 ton odpadów przewożonych w 11 workach typu big-bag – poinformowała w środę PAP rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie st. rachm. Edyta Chabowska.

Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli w Lipowicy, w rejonie byłego przejścia granicznego w Barwinku. Jechał on ze Słowacji do Polski.

„Podczas rewizji stwierdzili, że kierowca przewozi towar w postaci białego proszku w 11 opakowaniach typu big-bag o łącznej wadze 18 ton” – powiedziała Chabowska.

Sposób zapakowania towaru i dokumenty okazane do kontroli wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy, że proszek może być odpadem. Potwierdził to Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

„Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie” – zaznaczyła rzecznik.

Chabowska przypomniała, że to kolejny w tym roku transport dużej ilości odpadów, przechwycony przez funkcjonariuszy KAS z Podkarpacia.

„W styczniu br. podczas kontroli ciężarówki przy węźle autostrady A4 w Dębicy funkcjonariusze zatrzymali nielegalny transport 25 ton odpadów przewożonych w 124 plastikowych i metalowych beczkach” – poinformowała.

Rzecznik zaznaczyła, że za nielegalny obrót odpadami grozi nie tylko odpowiedzialność karna, ale także administracyjna.

„Ukarany może zostać odbiorca odpadów, wysyłający je lub ich przewoźnik” – powiedziała Chabowska.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl