fot. WOT

Podkarpackie: ciepłe posiłki i zakupy dla żołnierzy AK

W związku z pandemią koronawirusa oddział IPN w Rzeszowie, żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego oraz Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie pomagają żołnierzom Armii Krajowej.

„Z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie we współpracy z 3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego i Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta ciepłe posiłki oraz pomoc żywnościowa dostarczana jest kombatantom Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z okręgu podkarpackiego” – powiedziała Katarzyna Gajda-Bator z rzeszowskiego IPN.

Dodała, że „wspieranie kombatantów będzie trwało przez cały okres zagrożenia epidemiologicznego związanego z SARS-Cov- 2”. Każdy potrzebujący pomocy jest w codziennym kontakcie z żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej, który przynosi posiłek i robi zakupy.

Gajda-Bator podkreśliła także, że rzeszowski IPN „apeluje do mieszkańców o troskę o sąsiadów, ludzi starszych i samotnych oraz zainteresowanie czy nie potrzebują pomocy i wsparcia”.

Aktualnie w województwie podkarpackim zdiagnozowano koronawirusa u 95 osób; trzy zmarły, a wyzdrowiało pięć. W regionie pod nadzorem sanitarnym pozostaje 5 tys. 681 osób, a 10 tys. 644 poddanych jest kwarantannie. Hospitalizowane są 93 osoby.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl