fot. flickr.com

Podkarpackie: Gwałtowne burze; ponad 120 interwencji straży pożarnej

Ponad 120 interwencji związanych z usuwaniem skutków gwałtownych burz, którym towarzyszyły silne opady deszczu, a miejscami nawet gradu, zanotowali strażacy w niedzielę po południu na Podkarpaciu.

„W zdecydowanej większości przypadków strażacy wyjeżdżali do usuwania połamanych gałęzi i konarów drzew tarasujących drogi, ulice lub chodników. Pompowali także wodę z zalanych piwnic budynków i udrażniali przepusty drogowe” – powiedział oficer dyżurny podkarpackiej straży pożarnej starszy kapitan Michał Lech.

Dodał, że „strażacy pomagali też przy zabezpieczeniu uszkodzonych konstrukcji dachowych na budynkach mieszkalnych i gospodarczych”. Najwięcej interwencji było w powiecie brzozowskim.

W konsekwencji burz na Podkarpaciu uszkodzonych zostało również przeszło 90 stacji średniego napięcia. Blisko cztery tysiące odbiorców pozbawionych jest prądu.

„Wyłączenia energii elektrycznej dotyczą przede wszystkim odbiorców w powiatach: mieleckim, sanockim i krośnieńskim. Trwa usuwanie awarii. Zostaną one usunięte w ciągu najbliższych godzin” – mówił Łukasz Boczar z PGE Dystrybucja w Rzeszowie.

PAP

drukuj