PAP/Darek Delmanowicz

Podkarpacie pomaga uchodźcom

Podkarpacie jako województwo graniczące z Ukrainą jest czynnie zaangażowane w pomoc uchodźcom. W akcje zaangażowane są samorządy, Caritas i mieszkańcy całego regionu.

 

W rejonie przygranicznym na Podkarpaciu od kilku dni udzielana jest pomoc ukraińskim żołnierzom i obywatelom. Na wsparcie mogą liczyć także ci, którzy przed wojną uciekli do Polski. Na przejściach granicznych gromadzą się tłumy wolontariuszy. Dary spływają z całego kraju – podkreśla wójt gminy Leżajsk, Krzysztof Sobejko.

– Wspólnie z Caritas archidiecezji przemyskiej zorganizowaliśmy magazyn, do którego – ku wielkiemu zdziwieniu i wielkiej radości – z całej Polski spływają dary dla uchodźców – wskazuje wójt gminy Leżajsk.

Odpowiedź Polaków na krzywdę Ukraińców jest ogromna. Mimo ciężkich warunków mieszkańcy wciąż angażują się w pomoc.

– Ogromny odzew mieszkańców. W dwa dni zebrano 125 palet produktów pierwszej potrzeby – od artykułów medycznych po artykuły spożywcze, koce, śpiwory, jak i również to, co dzisiaj jest istotne, czyli wszystkie środki higieniczne. Wspieramy i będziemy wspierać Ukrainę – zapewnia burmistrz Trzebini, Jarosław Okoczuk.

Jak informuje Straż Graniczna, od rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę podkarpackie przejścia graniczne przekroczyło blisko 290 tys. osób. Ostatniej doby było to prawie 47 tys. uchodźców. Łączna liczba uchodźców liczona jest w setkach tysięcy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl