Poczta Polska wygrała konkurs na świadczenie usługi powszechnej

Poczta Polska wygrała konkurs na pocztowego operatora wyznaczonego do świadczenia usługi powszechnej przez dziesięć lat.

Oferta Polskiej Grupy Pocztowej została odrzucona przez niespełnienie wymogów formalnych poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Prywatny operator nie posiada odpowiednio rozbudowanej sieci placówek pocztowych i centrów rozdzielczych czy środków transportu.

Janusz Szabowski, wiceprzewodniczący NSZZ „Solidarność” w Poczcie Polskiej nie ukrywa zadowolenia z takiego rozstrzygnięcia konkursu. To oznacza możliwość stabilizacji zatrudnienia i tak już na bardzo obniżonym poziomie i kontynuacje świadczenia usług – podkreśla.

– To rozstrzygnięcie bardzo mnie cieszy, dlatego że daje nam – jako związkowcom, którzy chcą rozmawiać z zarządem i toczyć spór w sposób merytoryczny – argumenty, aby zahamować zwolnienia w Poczcie Polskiej, które od ostatnich lat stają się coraz częstsze. To jest ok. 20 tys. osób zwolnionych na przestrzeni ok. 5 lat. Dla nas jest to bardzo istotne, ponieważ daje argumenty, że mamy teraz perspektywę dziesięcioletniego świadczenia usług powszechnych, które są rzeczywiście bazą istnienia takiego przedsiębiorstwa i możemy rozmawiać poważnie o tym, aby wzmocnić się na tym rynku. Konkurencją nie są różne – nawet wspaniale reklamujące się – firmy prywatne. Konkurentami są poważni gracze, operatorzy narodowi w innych krajach – powiedział Janusz Szabowski.      

Do końca tego roku funkcję operatora wyznaczonego także pełni Poczta Polska.

Do obowiązków takiego operatora należy m.in. świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, obejmującym przesyłki listowe do 2 kg, paczki na terenie Polski do 10 kg, a także zagranicznych do 20 kg.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl