fot. https://twitter.com/PocztaPolska

Poczta Polska: W obiegu znaczek poświęcony obrońcom wschodniej granicy

Poczta Polska wprowadziła dziś do obiegu znaczek poświęcony obronie polsko–białoruskiej granicy – poinformowała spółka. Na znaczku przedstawiono naszywki umieszczone na mundurach Wojska Polskiego, Straży Granicznej i Policji.

Jak przekazała w dzisiejszej iformacji spółka, „ten unikatowy walor kolekcjonerski w symboliczny sposób upamiętnia profesjonalizm i bohaterską postawę żołnierzy Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji stojących na straży bezpieczeństwa naszego kraju”.

Na znaczku „Za Polskim Mundurem” przedstawiono naszywki umieszczone na mundurach trzech służb: Wojska Polskiego, Straży Granicznej i Policji. Wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: POLSKA. Znaczek jest beznominałowy, o wartości odpowiadającej opłacie za krajową przesyłkę listową nierejestrowaną ekonomiczną format S.

„Zgodnie z cennikiem usług powszechnych w obrocie krajowym i zagranicznym stanowi wartość 3,60 zł” – wskazano.

Nakład znaczków to 5 mln szt.

Jak wskazał prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot, cytowany w informacji, emisją znaczka spółka „uhonorowała trud służby żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji na granicy polsko-białoruskiej”.

„Także i my dokładamy swoją cegiełkę do wszystkich pięknych słów zawartych w kartkach przekazanych mundurowym za pośrednictwem Poczty w ramach akcji MuremZaPolskimMundurem” – dodał.

Spółka przypomniała, że na przełomie 2021 i 2022 r. państwo polskie stanęło przed wyzwaniem obrony polsko-białoruskiej granicy przed falą obywateli różnych państw, próbujących nielegalnie przedostać się na nasze terytorium.

„Skala tego procederu sprawiła, że naszej wschodniej granicy muszą strzec – stojąc ramię w ramię – nie tylko funkcjonariusze Straży Granicznej, ale także tysiące żołnierzy i funkcjonariuszy Policji” – stwierdzono.

Oprócz okolicznościowego znaczka w formacie 31,25 x 25,5 mm Poczta Polska wydała, w limitowanej wersji, kopertę FDC, wydawaną w pierwszym dniu obiegu znaczków. Widnieje na niej słup graniczny oraz funkcjonariusz Służby Granicznej z lornetką.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl