Poczta chce zatrudnić dodatkowych pracowników przed szczytem świątecznym

Poczta Polska zatrudni dodatkowo co najmniej 1200 osób przed szczytem świątecznym – poinformowała w poniedziałek spółka. W grudniu pocztowcy spodziewają się dni, kiedy liczba paczek może przekroczyć milion.

Jak wskazano w komunikacie, w okresie przedświątecznym tygodniowo pocztowcy doręczą o 50–70 proc. więcej paczek, niż średnio w innych tygodniach roku.

„W tym roku Spółka planuje zatrudnić co najmniej 1200 dodatkowych kierowców, pracowników sortowni i kurierów” – wskazano.

„Spodziewamy się, że w ramach tegorocznego szczytu przedświątecznego doręczymy rekordową liczbę przesyłek. Wynika to z faktu, że coraz więcej Polaków robi zakupy świąteczne w e-sklepach” – wskazał cytowany w komunikacie Marek Makuch, dyrektor Pionu Kapitału Ludzkiego w Poczcie Polskiej.

Przypomniano, że w ubiegłym roku w rekordowym tygodniu grudnia klienci Poczty nadali o ponad 75 proc. więcej przesyłek niż średnio tygodniowo w innych okresach roku.

„W tym sezonie może być podobnie, a w grudniu pocztowcy spodziewają się dni, kiedy liczba paczek może przekroczyć nawet milion” – oceniono.

Poczta szuka przede wszystkim osób zainteresowanych współpracą na umowy zlecenia do pracy w sortowniach, doręczania przesyłek oraz kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów o ładowności do 3,5 t oraz pow. 3,5 t.

„Szczególnie poszukiwane są osoby, które chcą dorobić m.in. w sortowniach w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu” – wyjaśniono.

Dodano, że kierowcy dodatkową pracę mogą znaleźć przede wszystkim w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Olsztynie, Ostródzie, Białymstoku, Łomży, Ełku, Gdańsku, Katowicach i Łodzi. Z kolei na terenie całego kraju pracę mogą dostać osoby, które będą zajmowały się doręczaniem przesyłek.

Jak wskazano osoby, które będą pracować w sortowniach otrzymają wynagrodzenie od 17 zł brutto do 25 zł brutto za godzinę. Dla osób doręczających przesyłki przewidziano stawkę 21 zł brutto za godzinę lub 2 zł brutto – 5 zł brutto za doręczoną paczkę. Stawki dla kierowców kierujących pojazdami do 3,5 t. to 18 zł brutto – 22 zł brutto za godzinę, a dla kierowców pojazdów pow. 3,5 t.: 19 zł brutto – 28 zł brutto za godzinę. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności.

Dodano, że poczta zapewnia środki ochrony osobistej wszystkim pracownikom, ostatnio zakupiono 100 tys. maseczek z wkładkami filtrującymi na sezon jesienny.

PAP

drukuj