Od początku tegorocznej akcji „Znicz” na drogach zginęły 42 osoby

Policjanci dokonują pierwszych podsumowań policyjnej akcji „Znicz” . Od jej początku, czyli od piątku zeszłego tygodnia, na polskich drogach zginęły 42 osoby, a 618 zostało rannych.

Jak co roku, podczas policyjnej akcji „Znicz”, policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozwagę podczas jazdy na polskich drogach. Niestety, mimo apeli służb mundurowych o dostosowanie prędkości do panujących warunków, uważanie na pieszych oraz nie wsiadanie za kółko po alkoholu, wielu kierowców nadal lekceważy ostrzeżenia policji. Tak też było i w tym roku.

Od zeszłego piątku na drogach doszło do 511 wypadków. Zginęły 42 osoby. 618 zostało rannych. Także liczba pijanych kierowców nie napawa optymizmem. Tych zatrzymano 1584. To gorsze statystyki niż rok temu.

Policyjna akcja „Znicz” potrwa jeszcze dziś do godziny 22.00. Równolegle z akcją „Znicz” w tym roku trwa wspólna akcja policjantów i duchownych pod hasłem „Nie zabijaj”.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl