Początek Wielkiego Tygodnia bardziej wiosenny

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą wyże, jedynie południowa, północno-wschodnia i częściowo północna część kontynentu będą w zasięgu niżów.

Polska będzie w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, a od północnego zachodu w głąb kraju przemieszczać się będzie mało aktywny front okluzji. Nad Polską zalegać będzie polarne morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południowym wschodzie z lokalnymi rozpogodzeniami. Okresami słabe opady deszczu, stopniowo postępujące od północnego zachodu w głąb kraju. Jedynie na południowym wschodzie bez opadów. Temperatura maksymalna od 7 st. do 10 st., tylko na wybrzeżu i Podhalu nieco chłodniej: od 4 st. do 6 st.

Wiatr słaby, południowo-zachodni, stopniowo od północy kraju skręcający na zachodni i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl